55. ЛЮБОМИР ХРИСТОВ
Кмет на Шумен от 09.11.2015 г. до днес
54. КРАСИМИР КОСТОВ
Кмет на Шумен от 12. 11.2007 г. до 01.11.2015 г.
53. ВЕСЕЛИН ЗЛАТЕВ
Кмет на Шумен от 23.10.1999 г. до 05.11.2007 г.
52. МАКСИМ ИВАНОВ
Кмет на Шумен от 12.11.1995 г. до 23.10.1999 г.
51. ХРИСТО ХРИСТОВ
Кмет на Шумен от 28.08.1990 г. до 12.11.1995 г.
50. ЙОВЧО НИКОЛОВ
Кмет на Шумен от 28.02.1988 г. до 28.08.1990 г.
49. РУСИ РУСЕВ
Кмет на Шумен от 03.06.1986 г. до 28.02.1988 г.
48. АЛЕКСАНДЪР УЗУНОВ
Кмет на Шумен от 04.04.1974 г. до 03.06.1986 г.
47. ЮРИЙ АВРАМОВ
Кмет на Шумен от 20.11.1970 г. до 17.01.1974 г.
46.АНТОН КЕЧИДЖИЕВ
Кмет на Шумен от 28.02.1962 г. до 10.11.1970 г.
45. АТАНАС КАСЧИЕВ
Кмет на Шумен от 22.12.1952 г. до 22.02.1962 г.
44. ГАНЧО ГАНЧЕВ
Кмет на Шумен от 06.04.1948 г. до 22.12.1952 г.
43. ИВАН МАРИНОВ
Кмет на Шумен от 20.09.1946 г. до 12.03.1948 г.
42. ДИМЧО ПОПОВ
Кмет на Шумен от 11.09.1944 г. до 20.09.1946 г.
41. ИВАН ПОПОВ
Кмет на Шумен от 27.02.1944 г. до 11.09.1944 г.
40. ХРИСТО ХАРАЛАМБИЕВ
Кмет на Шумен от 02.03.1940 г. до 12.02.1944 г.
39. ХРИСТО ТОНЕВ
Кмет на Шумен от 06.12.1939 г. до 20.02.1940 г.
38. НИКОЛА СТОЙЧЕВ
Кмет на Шумен от 23.05.1938 г. до 05.12.1939 г.
37. ДОБРИ ДОБРЕВ
Кмет на Шумен от 07.03.1935 г. до 10.03.1938 г.
36. ТОДОР ДИМИТРОВ
Кмет на Шумен от 23.05.1934 г. до 12.02.1935 г.
35. МИХАИЛ КУБАДИНОВ
Кмет на Шумен от 10.10.1931 г. до 23.05.1934 г.
34. ХРИСТО КОСЕВ
Кмет на Шумен от 23.08.1931 г. до 10.10.1931 г.
33. ВАСИЛ МИЛАНОВ
Кмет на Шумен от 22.07.1930 г. до 22.08.1931 г.
32. ХРИСТО КИРКОВ
Кмет на Шумен от 20.07.1929 г. до 22.07.1930 г.
31. ВАСИЛ МИЛАНОВ
Кмет на Шумен от 27.07.1928 г. до 20.07.1929 г.
30. ХРИСТО КОСЕВ
Кмет на Шумен от 18.04.1927 г. до 22.07.1928 г.
29. БОРИС ЕВТИМОВ
Кмет на Шумен от 24.04.1925 г. до 18.04.1927 г.
28. ХРИСТО КОСЕВ
Кмет на Шумен от 10.06.1923 г. до 04.05.1925 г.
27. ПЕТКО ЯНЕВ
Кмет на Шумен от 17.03.1923 г. до 12.05.1923 г.
26. ПЕТЪР САПОВ
Кмет на Шумен от 09.01.1922 г. до 16.03.1923 г.
25. КРУМ АРНАУДОВ
Кмет на Шумен от 01.12.1920 г. до 09.01.1922 г.
24. СТЕФАН ЯНЕВ
Кмет на Шумен от  26.01.1920 г. до 30.11.1920 г.
23. ХРИСТО КОСЕВ
Кмет на Шумен от 21.08.1919 г. до 05.01.1920 г.
22. НИКОЛА БОЕВ
Кмет на Шумен от 04.09.1918 г. до 21.08.1919 г.
21. ДОБРИ МИНЕВ
Кмет на Шумен от 01.08.1917 г. до 04.09.1918 г.
20. ПАНТЕЛЕЙ ДЮГМЕДЖИЕВ
Кмет на Шумен от 07.10.1911 г. до 30.07.1917 г.
19. МАРИН ДЕНЕВ
Кмет на Шумен от 01.01.1909 г. до 06.10.1911 г.
18. ЕВТИМ ВЕРБЕВ
Кмет на Шумен от 26.08.1908 г. до 31.12.1908 г.
17. ХРИСТО КАЛДЪРЪМОВ
Кмет на Шумен от 01.01.1908 г. до 25.08.1908 г.
16. КОСТА ДЮКМЕДЖИЕВ
Кмет на Шумен от 17.10.1906 г. до 31.12.1907 г.
15. ДОБРИ МИНЕВ
Кмет на Шумен от 20.09.1905 г. до 16.10.1906 г.
14. ПЕТЪР КЪРДЖИЕВ
Кмет на Шумен от 31.08.1902 г. до 17.09.1905 г.
13. СТАНЮ КРЪСТЕВ
Кмет на Шумен от 13.11.1899 г. до 31.08.1902 г.
12. АТАНАС КРАЕВ
Кмет на Шумен от 17.08.1899 г. до 09.08.1899 г.
11. ХРИСТО ТОДОРОВ
Кмет на Шумен от 02.04.1894 г. до 12.08.1899 г.
10. СТАНЮ КРЪСТЕВ
Кмет на Шумен от 25.02.1893 г. до 02.04.1894 г.
9. ЕФТИМ ДРУМЕВ
Кмет на Шумен от 26.04.1890 г. до 25.02.1893 г.
8. СТЕФАН ИВАНОВ
Кмет на Шумен от 09.05.1888 г. до 25.04.1890 г.
7. НАЧКО ДЮКМЕДЖИЕВ
Кмет на Шумен от 16.02.1885 г. до 09.05.1888 г.
6. СТАМАТ х. СИМЕОНОВ
Кмет на Шумен от 26.05.1883 г. до февруари 1885 г.
5. ИВАН БАЙНОВ
Кмет на Шумен от 21.10.1881 г. до 26.05.1883 г.
4. НИКОЛА ПОПОВ
Кмет на Шумен от юли 1881 г. до 20.10.1881 г.
3. НИКОЛА БЪЛГАРОВ
Кмет на Шумен от 18.10.1880 г. до 31.07.1881 г.
2. МАТЮ РАЧЕВ
Кмет на Шумен от 24.11.1879 до 15.10.1880 г.
1. РАДИ ГЬОКЧЕРЕНЛИЕВ
Кмет на Шумен от юли 1878 г. до 1879 г.