Отличиха участници в Националния конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“ - Община Шумен

Отличиха участници в Националния конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“

Завърши Четвъртият национален конкурс „Децата на България пеят, танцуват, рисуват“. Той се проведе през почивните дни в Шумен, на 16 и 17 март, събота и неделя, в залите на Общинския младежки дом, в къщата музей „Панчо Владигеров“, зала „Проф. Венета Вичева“, НЧ „Добри Войников 1856“ и РБ „Стилиян Чилингиров“ . В него се включиха 600 участници от цялата страна, които се състезаваха три раздела: музика (популярна, класическа, народна); изобразително изкуство и хореография.

Красиране и присъдените награди:

 

РАЗДЕЛ МУЗИКА

Направление Класическа музика

Жури в състав: Председател – Славил Димитров, диригент на Националния филхармоничен хор „Светослав Обретенов“ и председател на Българския хоров съюз. Членове: д-р по музикознание и музикално изкуство Калина Василева и Елица Мирчева – концертиращ пианист.

Наградата на кмета на Община Шумен в Направление Класическа музика: Емили Красимирова Цонева, пиано – Габрово

Награда – запис в БНР Шумен: клавирно дуо Адриана Кънева/Виктор Василев – Габрово

Награда за най-малък участник: Никола Георгиев Станев – Варна (5.12.2012г.)

Специалност „Цигулка“:

  1. възрастова група:

1-ва награда – Хелън Росенова Ангелова – Шумен

2-ра награда – Сава Стефанов Славков – Шумен

3-та награда – Лили Деянова Иванова – Шумен

Поощрителна награда – Габриела Мирославова Маринова – Шумен

  1. възрастова група:

1-ва награда – не се присъжда

2-ра награда – Магдалена Миленова Стефанова – Шумен

Поощрителна награда – Джансу Джумхурова – Разград

 4 възрастова група:

1-ва награда – Евгени Христов Чакъров – Шумен

2-ра награда – не се присъжда

3-та награда – Мариета Пламенова Петкова – Шумен

Специалност „Китара“:  

  1. възрастова група:

1-ва награда – Матей Стефанов Савков – Шумен

2-ра награда – не се присъжда

3-та награда – Кристиян Маринов Добрев – Шумен

  1. възрастова група:

1-ва награда – не се присъжда

2-ра награда – Виктория Петрова Петрова – Русе

  1. възрастова група:

1-ва награда – Александър Бисеров Георгиев – Шумен

2-ра награда – не се присъжда

3-та награда – Ива Палвова Станкова – Шумен

Специалност „Флейта“: 

  1. възрастова група:

1-ва награда – Ерато Руменова Николава – Шумен

Специалност „Кларинет“:

  1. възрастова група:

3-та награда – Бенат Николаев Даскалов – Търговище

Специалност „Акордеон“:  

  1. възрастова група:

1-ва награда – не се присъжда

2-ра награда – Диан Димитров Димитров – Шумен

3-та награда – не се присъжда

  1. възрастова група:

1-ва награда – Иван Емилов Кедиков – В. Търново

2-ра награда – не се присъжда

3-та награда – Маргарита Василева Мирчева – В. Търново, Йордан Въчков Йорданов – Шумен, Никола Росенов Христов – Шумен

Поощрителна награда – Валентин Иванов Гавраилов – В. Търново

3 възрастова група:

1-ва награда – Валентин Емилов Тодоров – В. Търново

2-ра награда – Цветомир Ивов Димитров – В. Търново

Поощрителна награда – Нели Георгиева Стоилова – Казанлък

 Специалност „Пиано“:                   

  1. възрастова група:

1-ва награда – не се присъжда

2-ра награда – Мария Венелинова Александрова – Шумен

3-та награда – Румен Красимиров Радев – Шумен

  1. възрастова група:

1-ва награда – не се присъжда

2-ра награда – Полина Флоро Флориду – Габрово, Невена Цанкова Цанкова – Разград

3-та награда – Елия Владимирова Узунова – Шумен

3 възрастова група:

1-ва награда – Адриана Стилиянова Кънева – Габрово, Виктор Иванов Василев – Габрово, Георги Йорданов Йорданов – Шумен, Емили Красимирова Цонева – Габрово

2-ра награда – Светослав Цветанов Цифудин – Габрово, Славена Денчева Петкова – Разград

3-та награда – Дерия Гюнаева Генджева – Разград

Поощрителна награда – Теодора Владиславова Величкова – Шумен, Анет Свиленова Маринова – Шумен

  1. възрастова група:

1-ва награда – Симеон Александров Божилов – Шумен

2-ра награда – Симона Станиславова Тодорова – Габрово

3-та награда – Християна Стефанова Наковска – Разград

Поощрителна награда – Ксунер Кадир Махмуд  – Шумен

                   Инструментални ансамбли „Цигулка“

  1. възрастова група:

3-та награда – Цигулков ансамбъл от Шумен

 

                Инструментални ансамбли „Акордеон“

  1. възрастова група:

2-ра нагарда – Формация „New G“ – В. Търново

            Инструментални ансамбли „Пиано“, клавирно дуо

  1. възрастова група:

1-ва награда – Светослав Цифудин/Емили Цонева – Габрово, Адриана Кънева/Виктор Василев – Габрово

3-та награда – Анет Маринова/Теодора Величкова – Шумен

Поощрителна награда – Александър Роберт Тодоров/Владимир Георгиев

 НАПРАВЛЕНИЕ НАРОДНА МУЗИКА

Жури в състав:  председател – доц. Галя Киркова, преподавател в АМТИ гр. Пловдив. Членове: Калин Кирков, Стела Петрова и Радостин Русев

– Награда на Кмета на Община Шумен- Мира Петкова Захариева- Народно пеене IVа в.гр.-от СУ „Сава Доброплодни “гр.Шумен

– Откритие на конкурса- Светлана Великова- – Народно пеене -IVб в.гр. от СУ „Васил Левски“ гр.Дулово, с.Межден

– НАГРАДА НА РАДИО „ШУМЕН“- Георги Георгиев-IVа в.гр.-кавал- НУИ„Добри Христов“гр. Варна

-Награда за най-масово участие –ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

 Първи награди

IIа в.гр. –инструменталисти

  • Славомир Петров-гайда-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна
  • Християн Христов –кавал-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна
  • Божидар Димитров- кавал-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

IIIа в.гр. –инструменталисти   

-Мартин Ганчов- СУ „Сава Доброплодни“ гр. Шумен

-Калоян Янков-гайда-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

-Павел Лазаров-гайда- НУИ „Добри Христов“гр. Варна

-Георги Тодоров-гайда-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

-Даниел Колев-гайда-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

-Димитър Добрев-гайда-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

-Живомир Атанасов-гайда-ОУ„А. Страшимиров“ гр. Варна

-Кристиян Стоянов-гайда-ОУ„А. Страшимиров“ гр. Варна

-Томас Цакирис-кавал-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

-Момчил Куртев- кавал-НУИ „Добри Христов“гр. Варна

-Никол Неделчева –гъдулка-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

-Невена Станиславова-гъдулка-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

-Ивайла Иванова-тамбура-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

 IVа в.гр.- инструменталисти

-Румен Руменов-гайда-СУ „Сава Доброплодни“ гр.Шумен

-Галин Ганчов-гайда-СУ „Сава Доброплодни“ гр.Шумен

-Борислав Бисеров-гайда-СУ „Сава Доброплодни“ гр.Шумен

-Теодоси Иванов-кавал- НУИ „Добри Христов“гр. Варна

-Давид Каменчов- гъдулка-НУИ „Добри Христов“гр. Варна

IVб в.гр.- инструменталисти

-Радостин Цветков-гайда-НЧ „Елин Пелин-1977г.“ гр. Варна

НАРОДНО ПЕЕНЕ

IIа в.гр.

-Йоана Добрева-НУИ „Добри Христов“гр. Варна

-Христина Василева-ОУ „А. Страшимиров“ гр. Варна

IIб в.гр.

-Ирена Коларова-НЧ „Надежда 1903г“с. Имренчево

-Виктория Тръпкова-ОДК гр.Варна

-Преслава Господинова-НЧ „Стефан Караджа“ с.Малина

-Габриела Динева- СУ „Х. Г.Данов“ гр.Пловдив

-Гергана Райчева- СУ „Х. Г.Данов“ гр.Пловдив

-Десислава Жекова- НЧ „Доростол-1870г.“ гр.Силистра

-Габриела Иванова- ОДК гр.Варна

-Николет Колева- ОДК гр.Варна

-Ралица Генчева- ОДК гр.Варна

-Никол Георгиева- НУ „И.Р.Блъсков“ гр.Шумен

IIIа в.гр.                                      

-Мартин Ганчов- СУ „Сава Доброплодни“ гр.Шумен

IIIб в.гр.

-Соня Яцова-ОДК гр.Варна

-Мила Андреева-ОДК гр.Варна

-Йордан Станчев-ОДК гр.Варна

IVа в.гр.

-Станимира Младенова-СУ „Сава Доброплодни“ гр.Шумен

-Тунай Мехмедов- СУ „Сава Доброплодни“ гр.Шумен

IVб в.гр.

-Глория Георгиева- НЧ „Доростол-1870г.“ гр.Силистра

 ВОКАЛНИ ФОРМАЦИИ

-Вокална група при ДФФ „Добруджанче“ гр. Силистра -3гр.- НЧ „Доростол – 1870г.“ Силистра

-Габриела и Рая Николаеви Георгиеви – 2 гр. -дует „НЧ Развитие 1895г“ с. Салманово

-Дует Вяра Койнова и Славея Яворова -2гр. СУ „Сава Доброплодни“гр. Шумен

-Хоров състав при ДЮФА ЗОРНИЦА гр.РУСЕ

-Народен хор „Българче“ при ФА „Българче“-3гр. ОДК-  гр. Варна

ИНСТРУМЕНТАЛНИ ГРУПИ

-Кавалджийска група „Варненчета“ -2-гр.ОУ „Антон Страшимиров“ гр. Варна

-Гайдарски оркестър -3гр.ОУ „Антон Страшимиров“ гр. Варна

-Детско-юношески народен оркестър „Орфеони“-3грСдружение: „Традиции, духовност, култура-Варна“ гр. Варна

-Детски народен оркестър „Варненчета“-3гр. ОУ „Антон Страшимиров“ гр. Варна

-Камерна инструментална група „Млади Орфеони“-4гр.Сдружение:“Традиции, духовност, култура-Варна“ гр. Варна

 НАПРАВЛЕНИЕ ПОПУЛЯРНА МУЗИКА И ВОКАЛНИ ГРУПИ

Жури в състав: Председател – Маргарита Хранова – поп изпълнител. Членове: Кристина Иванова – поп изпълнител и Доно Цветков – композитор

Наградата на Кмета на Община Шумен  – Александра Галинова Златева – гр. Разград

Специалната награда на Радио „Шумен“  – Кристиана Анемирова Атанасова – гр. Шумен

Откритие на конкурса – Никол Николаева Недялкова – гр. Шумен

КАТЕГОРИЯ ИНДИВИДУАЛНИ ИЗПЪЛНИТЕЛИ

  1. възрастова група

Награда за най малък участник – Лидия Михайлова Димитрова – гр. Шумен

I награда – Кристина Емилова Енчева – гр. Горна Оряховица

II награда – Пресияна Теодор Тодорова – гр. Разград, Далия Хасан Гюлай – гр. Търговище

III награда – Наз Левент Еюб – гр. Търговище, Лидия Михайлова Димитрова – гр. Шумен, Никол Любомирова Анастасова – гр. Шумен

Поощрения – Райна Миленова Камбурова – гр. Бургас, Никол Мирославова Черникова – гр. Силистра

  1. възрастова група

I награда – Александра Янчева Георгиева – гр. Бургас, Максим Димитров Ялнъзов – гр. Варна

II награда – Елена Добрева Добрева – гр. Търговище, Моника Каменова Яниславова – гр. Шумен, Денислава Тонева Хаджиденева – гр. Варна, Ерик Михайлов – гр. Горна Оряховица

III награда – Траяна Иванова Димова – гр. Варна, Ебру Хайрединова Ибрахимова – гр. Търговище, Ния Красимирова Пеева – гр. Шумен

Поощрения – Никол Мартинова Маринова – гр. Шумен, Дефне Алджан Мустафа – гр. Търговище, Лъчезара Стоянова Милушева – гр. Търговище, Милица Тодорова Тодорова – гр. Силистра, Габриела Радостинова Грозева – гр. Варна

  1. възрастова група

I награда – Никол Николаева Недялкова – гр. Шумен

II награда – Иван Иванов Славов – гр. Варна, Симеон Славев Светославов – гр. Горна Оряховица

III награда – Хавин Тургай Елиман – гр. Търговище, Кристияна Красимирова Кирилова – гр. Велико Търново, Симона Стелиан Асенова – гр. Търговище,            Дамяна Димитрова Миленова – гр. Горна Оряховица, Синем Зърън – гр. Шумен/Велики Преслав

Поощрения: Петър Петров – гр. Нови Пазар, Стела Тодорова Тодорова – гр. Търговище, Александра Ивкова Стойчева – гр. Шумен, Александра Петрова Тенева – гр. Търговище, Зехра Неждет Мехмедова – гр. Шумен

  1. възрастова група

I награда – Александра Галинова Златева – гр. Разград

II награда – Кристиана Анемирова Атанасова – гр. Шумен

III награда – Гергана Андреева Маринова – гр. Варна

Поощрения: Фиген Шенол Якубова – гр. Търговище, Камелия Сашева Неделчева – гр. Търговище и Симона Момчилова Стефанова – гр. Шумен

                               КАТЕГОРИЯ ВОКАЛНИ ГРУПИ

  1. възрастова група:

I награда – ВГ „ С песен в сърцето“ – гр. Шумен

II награда – ВДС „Mamma mia” – гр. Горна Оряховица

Поощрения:

  1. възрастова група:

I награда – трио „Елмина“ – гр. Силистра

II награда – ВС „ Music sounds” – гр. Горна Оряховица

III награда – ВФ „Езерче“ – с. Езерче

Поощрения: ДВГ „Звънчета“ – гр. Лясковец , ВГ „Весели усмивки“ – гр. Шумен

  1. възрастова група:

I награда – ВФ „Морски песъчинки“ – гр. Бургас

II награда – ВФ „Дъга“ – гр. Шумен

III награда – квартет „ Angel voices” – гр. Варна, Трио „Paradise” – гр. Горна Оряховица

Поощрения: ВГ „Тангра“ – гр. Нови Пазар, МС „Хармония“ – гр. Силистра, Кристинна Тодорова и Дениз Ерханова – гр. Търговище

  1. възрастова група:

I награда – Квартет „ Унисон“ – гр. Шумен

II награда – Квартет „ Angel voices” – гр. Варна

III награда – Вокално трио към МС „Хармония“ – гр. Силистра

                               РАЗДЕЛ ИЗОБРАЗИТЕЛНО ИЗКУСТВО

Тема на конкурсната рисунка: ”ВЪЗРОЖДЕНСКИЯТ ШУМЕН”

 Жури в състав: Председател: Теменуга Христова – Съюз на българските художници Членове: Виолета Петрова, Димитър Димитров, Деница Спасова, Дилян Абаджиев, Мариана Петкова – художници и педагози, членове на Дружеството на шуменските художници, разгледа 270 рисунки от 15 населени места и отличи следните участници:

I възрастова група

1 място- Радост Кирлова- ДГ „Смехорани” гр. Шумен

1 място- Димана Петрова- ДГ „Чучулга” гр, Русе

2 място- Ива Желязкова- ДГ „Смехорани” гр. Шумен

3 място- Калина Василева- ДГ „Смехорани” гр. Шумен

Поощрителна награда- Мехмед Бозев- „Арт школа Попово” гр. Попово

II възрастова група

1 място- Ханна Иванова- СУ „Св. Клмент Охридски” гр. Варна

1 място- Елица Колева- Арт школа, ЦПЛР- ОДК гр. Шумен

2 място- Христина Начкова- СУ ”Св. Климент Охриски” гр. Варна

2 място- Илия Киров- СУ „Св. Климент Охридски” гр. Варна

3 място- Мария Желева- Арт студио „Шарени пръсти” гр. Търговище

3 място- Виктория Иво Василева- СУ „Св. Климент Охридски” гр. Варна

Поощрителна награда- Кристин Йорданова- СУ „Св. Клмент Охридски”, гр. Варна

III възрастова група

1 място- Берна Кадриева- СУ „Сава Доброплодни” гр. Шумен

1 място- Леа Иванова- II СУ „Проф. Никола Маринов” гр. Търговище

2 място- Изабел Борисова- СУ „Бачо Киро” гр. Летница

2 място- Виктор Крустев- 25 ОУ „Д-р Петър Берон” гр. София

3 място- Никола Лонг Чан- Арт студио “Шарени Пръсти” гр. Търговище

Поощрителна награда- Камеля Кънева- Арт школа, ЦПЛР-ОДК гр. Шумен

  • Емре Джелил- СУ”Сава Доброплодни” гр. Шумен

IV възрастова група

1 място- Арзу Ертанова Адилова- СУ”Сава Доброплодни” гр. Шумен

1 място- Сава Хаджиминчев- Арт школа, ЦПЛР-ОДК, гр. Шумен

2 място- Валентина Каймакамудис- СУ” Сава Доброплодни”гр. Шумен

2 място- Мая Трайчева- ПГ „Найден Геров” гр. Лом

2 място- Вяра Алекова- СУ „Димитър Маринов” гр. Лом

3 място- Мартин Найденов Цолов- СУ” Сава Доброплодни” гр. Шумен

Поощрителна награда- Алпай Христов- СУ „Сава Доброплодни”гр. Шумен

  • Арман Карагьозян- ЦПЛР-ОДК гр. Шумен
  • Симона Зяпкова- СУ”Сава Доброплодни”, Шумен

Раздел „Дигитална рисунка”

I възрастова група   

1 място- Виктория Стаменова- СУ ”Сава Доброплодни” гр. Шумен

III възрастова група

1място- Едже Басриева- СУ ”Сава Доброплодни” гр. Шумен

2място- Марая Симеонова- СУ ”Сава Доброплодни” гр. Шумен

Колективни награди:

– СУ „Св. Климент Охридски” гр. Варна

– II СУ”Проф. Никола Маринов” гр. Търговище

– ПГ „Найден Геров” гр. Лом

ДГ „Смехорани” гр. Шуме

Специална награда на Кмета на Община Шумен: Арзу Тасин- СУ „Сава Доброплодни” гр. Шумен

 РАЗДЕЛ НАДИГРАВАНЕ

Жури в състав: Председател: Красимир Савов Членове: Анета Мутафчиева , Борис Иванов

Награда на Кмета на гр. Шумен – ТС Луди Млади при СУ”Сава Доброплодни” гр.Шумен ръководител Борис Иванов

Профил Хореография и хореографски професионални училища

1.Група

1 място-3 хореографски клас гр.Шумен ръководител Галя колева

2.място 3 хореографски клас гр.Шумен ръководител Виктория Русева

3.място 4 хореографски клас гр.Шумен ръководител Галя колева

2.Група

1 място-не присъдено

2 място-7 хореографски клас гр. Шумен ръководител Виктория Русева

3 място-не присъдено

3.Група

1 място-СУ”Елин Пелин” гр,Варна ръководител Галя Желева

2 място-ТС Плетеница гр.Русе ръководител Радко Прокопиев

3 място-СУ”Сава Доброплодни” гр.Шумен ръководител Галя Колева

4.Група

1 място-ТС Луди Млади гр.Шумен

2 място-не присъдено

3 място-не присъдено

Самодейни ансамбли

1 група

1 място-ФТА Сивек гр.Габрово ръководител Валентина Маринова

2 място-ДГ Светулка гр.Шумен ръководител Боряна Стефанова

2 място-ДТШ Пламъче гр.Шумен ръководител Ростислав Борисов

3 място-ДГ Братя Грим гр.Шумен ръководител Ростислав Борисов

2.Група

1 място-ДТС Пламъче гр.Варна ръководител Кирилка Петрова

1 място-ФФ Полянци гр.Полски Тръмбеш ръководител Марияна Малчева

1 място-ТШ Младост гр.Варна ръководител Людмила Стоева

2 място-ДТШ Хорце гр.Разград ръководител Румен Иванов

2 място-ДТС Весело Хорце гр.Велики Преслав  ръководител Нина Денева

3 място ОДК Провадия гр.Провадия ръководител Мануел Генчев

3.Група

1 място-ФФ Полянци-Полски Тръмбеш ръководител Марияна Малчева