Арменската църква „ Св. Асвизазин” (Света Богородица) е построена през 1843 г. на мястото на дървена църква, изгоряла по време на войната през 1828 г. Изградена е от гладко дялан бял местен камък. Църквата е еднокорабна. Целият олтар е издигнат на 1 м над нивото на наоса. По средата на абсидата има малък иконостас с дърворезбовано стилизирано слънце. Някои от иконите датират от 1860 г. и са рисувани с маслени бои. Плоча на стената дава информация, че на коледната служба през 1849 година са присъствали емигрантите от Австро-Унгария. По време на кланетата в Турска Армения през 1895 г. в двора на църквата се е състоял митинг. Участниците в него, предимно жени и девойки, изпращат телеграма до английската кралица Виктория. В двора на църквата се пазят надгробни мраморни плочи на арменски първенци и дарители от 18-19 век с надписи и скулптурни украси. В съседство до църквата е сградата на Арменски народен дом.