Георги Василев и Стефан Добрев спечелиха 48-то издание на рали „Стари столици“

Сливенският екипаж на “Дианел Рейсинг” Георги Василев и Стефан Добрев с Мицубиши Лансър Ево 9 са 48-мите победители в рали “Стари столици”, което се проведе в Шумен на 7 и 8 октомври, в събота и неделя. Двамата спечелиха 7 от деветте скоростни етапа.

Втори на състезанието в Шумен се наредиха Тихомир Стратиев и Добрин Борисов с Пежо 208 R2. Те са и новите шампиони на България.  Игнат Исаев и Теодоси Димитров със Ситроен DS3 останаха трети. Четвъртото място на „Стари столици“ заеха младият Даниел Попов и навигаторът Ангел Башкехайов с Пежо 208 R2 от Ясен Попов рейсинг. Антон Титов и Динко Георгиев със Ситроен DS3, АСК Мегапорт са пети. Те спечелиха и битката за първото място в клас RC3 с екипажа от Велики Преслав Христо Атанасов и Марин Иванов. Шампионската купа в класа за сезона обаче отива при тандема на Бултранс рейсинг Атанасов и Иванов, които останаха седми на „Стари столици“.

В категория Е1 и трите места спечелиха шуменци. Първо – Тодор и Кристина Атанасови, второ – Добромир Дочев и Радослав Русев, трето – Иво и Данчо Дечкови

Победителите в генералното класиране и в отделните класове бяха наградени пред сградата на общината от кмета Любомир Христов.

24 екипажа стартираха в дъждовното време на 7 октомври от общо 31 заявили участие в 48-мото рали „Стари столици“. То бе открито на официална церемония пред сградата на Община Шумен, като по традиция трима пилоти издигнаха знамената на България, ЕС и Шумен – Христо Атанасов, Георги Василев и Добрин Борисов.

Кметът Любомир Христов даде старт на надпреварата, която е последен кръг от рали шампионата на България. Той пожела на състезателите разумно шофиране, без аварии и успешен финал. А преди това Любомир Христов и заместник-председателят на Общинския съвет Пламен Петков връчиха почетния знак на община Шумен „Златна значка“ на директора на ралито Савко Панайотов. Тя му бе присъдена с решение на Общинския съвет за неговия принос в развитието на автомобилния спорт и 70-тата му годишнина. По повод юбилея Савко Панайотов бе награден с плакет и от БФАС.