39 медала за шуменските каратисти от турнира за купата на УСШ „Хан Крум“

19 златни, 16 сребърни, 4 бронзови медала спечелиха шуменските състезатели в турнира по карате Шинкиокушин за купата на ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“, който се проведе в зала „Младост“. Те завоюваха и първо място в отборното класиране на турнира. На второ място завърши отборът от Нови пазар, а трети са възпитаниците на сенсей Румен Калинов от УСШ Русе.

В надпреварата участваха над 100 деца от Шумен, Варна, Велики Преслав, Нови пазар, Русе и Севлиево. С единодушно решение на съдийската колегия за най-техничен състезател на отборния турнир за купата на ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“ бе избран Калоян Марчев. Той получи специална награда в памет на дългогодишния директор на ученическата спортна школа Валентин Савчев. Призът му бе връчен от племенника на Валентин Савчев – Светослав. Всички състезатели, класирали се от първо до трето място, получиха медали и грамоти. Двубоите бяха изключително оспорвани, а децата бяха аплодирани и напътствани от учители, родители и съотборници. Феърплеят бе в основата на турнира. С единодушно решение на съдийската колегия бяха определени призовете за най-техничен състезател в съответната възраст и категория, като всяко дете получи купа.

Най-технични състезатели станаха: в категория за деца до 8 години – Атила Атъф от Шумен и Мелис Салимова от Нови пазар. В категория за деца до 10 години – Христо Юриев от Нови пазар и Преслава Христова от Севлиево. В категория за деца до 12 години – Кристиан Стоянов от Шумен. В категория за деца до 14 години – Йолина Димитрова и Венелин Мирчев от Русе, Алев Еюб от Шумен. В категория за деца до 16 години – Нурдуан Левент от Нови пазар и Стивалина Кръстева от Шумен.