600 деца взеха участие в крос “Златна есен”

Деца и младежи от училищата в Шумен се включиха в масовия лекоатлетически крос „Златна есен“. Надпреварата се проведе по алеите на Градската градина. Тазгодишното издание но състезанието е най-масовото за последните години с над 600 участници. С него беше дадено и началото на учебно-тренировъчната година в Ученическата спортна школа „Хан Крум“.

Сред участниците тази година е и държавната шампионка в беговите дисциплини Аделина Павлова, която се включи за поредна година в крос „Златна есен”. С 200 участници купата за масовост спечелиха възпитаниците на СУ „Панайот Волов“. В отборното класиране по училища победител е СУ „Сава Доброплодни“, второто място е за СУ „Панайот Волов“, а третото – за СУ „Васил Левски“.

При момичетата във възрастовата група 3-4 клас победител стана Мариела Калоянова от ОУ „Д-Р Петър Берон“, а при момчетата в тази възраст  – Ави Гидбер от СУ „Сава Доброплодни“. При участниците в групата 5-6 клас победители са Кристина Йовчева от СУ „П. Волов“ и Иван Гочев ОУ „Д-р Петър Берон“. При състезателите 7-8 клас при момичетата първа е Рая Петрова от СУ „Сава Доброплодни“, а при момчетата победител стана Светослав Георгиев от СУ „Васил Левски“. При най-големите участници – 8-12 клас, първи са Аделина Павлова от СУ „Йоан Екзарх Български“ и Атила Расим от СУ „П. Волов“.