Кметът на Шумен към младежите: Насреща съм, за да осигурим ресурсите за вашата дейност и разчитам да сте активни

Община Шумен разчита вие, младите хора, активно да се включите в управлението. За това е необходима инициативност. Аз съм насреща, за да осигурим ресурсите, които са необходими, за да реализирате дейността си. Важно е да работим с конкретни и точни действия, за да можем да предвидим средства в бюджета за 2026 г. за младежки дейности. Знам, че зависи и от вас да променим Шумен и да го направим такъв, какъвто е в мечтите ни.

С тези думи кметът на община Шумен проф. Христо Христов приветства представителите на младежкия сектор на обща среща за реализацията на младежките дейности. Младите хора са не само бъдещето, но и настоящето, така че чакам вашите предложения и информация за приоритетите на младите хора в Шумен, каза още кметът.

Председателят на Общинския младежки съвет в Шумен Моника Стефанова посочи, че започва по-активна работа с местните организации, за да имат те представителство в Съвета. Тази среща е начало на една добра комуникация в рамките на целия сектор. Искаме да направим програмата и плана за работа с младите хора в нашата община по-устойчив, да закрепим добрите взаимоотношения с общинска администрация, допълни още Моника Стефанова.

Тя открои някои от дейностите, върху които младежите ще се фокусират – проблеми,  предизвикателства и потребности на младежката общност, идеи за решения на проблемите, необходими подкрепа и ресурси, както и приоритетни препоръки към администрацията.

Участниците поеха ангажимент да се изготви анализ и последващ доклад съвместно с представителите на Общината. Срещата е първа и такива ще се провеждат регулярно във връзка с изготвянето на концепция за младежките дейности през 2026 г. и дългосрочно.

На срещата присъстваха представители от Общинския младежки дом в Шумен, Скаутските клубове „Мадарски конник“ и „Креслив орел“, фондация „Образователни хоризонти“, Български червен кръст и младежки активисти.

Skip to content