Млади боксьори от Шумен, Варна и Силистра взеха участие в първия турнир за купата на ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“

Деца и ученици на възраст от 7 до 15 години от Шумен, Варна и Силистра се включиха в първия боксов турнир за купата на ЦПЛР-УСШ „Хан Крум“, който се проведе днес. Надпреварата е част от планираните спортни събития в школата през юни под надслов „Месец на спорта“.

Отборите в турнира бяха разпределени в три възрастови групи – от 7 до 10 г., от 10 до 12 г. и от 12 до 15 г. Победители и в трите групи станаха съставите на Шумен. На отличените участници в отборното класиране бяха връчени купи, а всички участници в турнира получиха медали и грамоти. Основната цел на боксовия турнир беше младите състезатели, водени от треньора по бокс Ивалин Иванов, да покажат основни техники и умения, усвоени през тази учебна година.

През следващите дни предстоят още две състезания, организирани от ученическата спортна школа. На 24 юни от 14.00 часа в зала „Плиска“ ще се състои турнирът по волейбол за купата на УСШ „Хан Крум“, а на 27 юни от 12.00 часа в зала „Младост“ е турнирът по карате.