09.05.2019
– 12.05.2019
„ИСТОРИЧЕСКО ВЕЛИЧИЕ“
10.00-22.00 ч. – Офис-сграда на бул. „Ришки проход“ 193
„ИСТОРИЧЕСКО ВЕЛИЧИЕ“ – изложба
Организатор: Национална агенция за сигурност „Телепол“ ЕООД – 0885/282 553
Всеки ден
11 МАЙ – ДЕН НА ШУМЕН
11 МАЙ – ДЕН НА ШУМЕН
9 май (четвъртък)
9.30 ч., от Община Шумен до пл. „България“
ЩАФЕТА „ЗА ШУМЕН“
12.00 ч., пл. „Кристал“, Паметник на загиналите във войните шуменци
РИТУАЛ ПО ПОДНАСЯНЕ НА ВЕНЦИ И ЦВЕТЯ ПО СЛУЧАЙ ДЕНЯ НА ЕВРОПА И 74 ГОДИНИ ОТ ПОБЕДАТА НАД ХИТЛЕРОФАШИЗМА
II етаж на Художествена галерия „Елена Карамихайлова“
„ГОЛЕМИТЕ ХУДОЖНИЦИ НА ШУМЕН“ – изложба от фонда с творби на Трифон Попов, Христо Казанджиев, Елена Карамихайлова, Никола Михайлов, Александър Мутафов
10 май (петък)
училища и детски градини
„ЧАС ПО РОДОЛЮБИЕ“ И ИЗДИГАНЕ НА ЗНАМЕТО НА ГРАДА
комплекс „Авшарян“ и къща музей „Добри Войников“
ОТВОРЕНИ ВРАТИ
11.00 ч., пешеходна зона на бул. „Славянски“
ДЕТСКИ АТЕЛИЕТА НА ШКОЛИТЕ НА ЦПЛР-ОДК И ЗАБАВИ ЗА И С ДЕЦА
16.30 ч., парка между Община Шумен и Регионална библиотека
УОРКШОП НА ТАНЦУВАЛНЯ
17.30 ч., пред Административен съд
ОТКРИВАНЕ НА ИЗЛОЖБА ОТ НАЦИОНАЛНИЯ ПЛЕНЕР ПО ФОТОГРАФИЯ „ШУМЕН – ПОЗНАТ И НЕПОЗНАТ“
18.30 ч., открита сцена, пл. „Освобождение“
„ПРЕДПРАЗНИЧНО“ – КОНЦЕРТ С УЧАСТИЕТО НА ZŰRÖS BAND – УНГАРИЯ И ГДО „МИХАИЛ БИКОВ“
11 май (събота) – ДЕН НА ШУМЕН
9.30 ч., СУ „Сава Доброплодни“
СЪСТЕЗАНИЕ ПО КРАСНОПИС И ПРАВОПИС
10.30 ч., пред сградата на Община Шумен
ТЪРЖЕСТВЕН РИТУАЛ ПО ИЗДИГАНЕ НА ЗНАМЕНАТА НА ЕС, БЪЛГАРИЯ И ШУМЕН
11.00 ч., зала 363 на Община Шумен
ТЪРЖЕСТВЕНА СЕСИЯ НА ОБЩИНСКИ СЪВЕТ ШУМЕН И ВРЪЧВАНЕ НА „НАГРАДИТЕ НА ШУМЕН“ ЗА ИЗКУСТВО И КУЛТУРА
11.00 ч., пред Драматично-куклен театър „В. Друмев“
„КНИЖКИ СЛАДКОДУМКИ“ – постановка за деца от Панайот Цанев
11.30 ч., открита сцена, пл. „Освобождение“
ШОУ ЗА ДЕЦА, АНИМАЦИИ, ИГРИ
16.00 ч., от пл. „Кристал“ до Община Шумен
ДЕФИЛЕ НА МАЖОРЕТНИ СЪСТАВИ И ОТКРИВАНЕ НА ФЕСТИВАЛ НА МАЖОРЕТНИЯ ТАНЦ „МАДАРСКИ КОННИК“
18.15 ч., пред Драматично-куклен театър „В. Друмев“
ОТКРИВАНЕ НА ТЕАТРАЛНИЯ ФЕСТИВАЛ „НОВА БЪЛГАРСКА ДРАМА“
19.00 ч. , открита сцена, пл. „Освобождение“
ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ НА ГРУПА „ФАНДАНГО“
с участието на формации на Младежкия дом и СУ „С. Доброплодни“
„КОТЕТО ДЖАФ“
10.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“
„КОТЕТО ДЖАФ“ от Григорий Остер
Организатор: ДКТ „Васил Друмев“ – 054/ 800 275
СРЕЩА С ИВО СИРОМАХОВ И КНИГИТЕ МУ ЗА ДЕЦА „МАЛКИ ПРИКАЗКИ" И „ПРИКАЗКИ ОТ ПЛАНИНАТА”
РБ „Стилиян Чилингиров“
15.00 ч. – Фоайе – II етаж
СРЕЩА С ИВО СИРОМАХОВ И КНИГИТЕ МУ ЗА ДЕЦА „МАЛКИ ПРИКАЗКИ" И „ПРИКАЗКИ ОТ ПЛАНИНАТА”
„АРТ МИЛЕНИУМ”
17.00 ч. – Изложбена зала
„АРТ МИЛЕНИУМ” – изложба рисунки и пластики на абитуриенти от арт школа при ЦПЛР – ОДК – ШУМЕН
СРЕЩА С ИВО СИРОМАХОВ И ТЕКСТОВЕТЕ МУ ЗА ВЪЗРАСТНИ И РАЗГОВОР ПО АКТУАЛНИ ТЕМИ
17.30 ч. – Фоайе – II етаж
СРЕЩА С ИВО СИРОМАХОВ И ТЕКСТОВЕТЕ МУ ЗА ВЪЗРАСТНИ И РАЗГОВОР ПО АКТУАЛНИ ТЕМИ
Организатор: РБ „Ст. Чилингиров“ – 054/ 876 809
ПРОЛЕТЕН КОНЦЕРТ
18.00 ч. – Концертна зала на НЧ „Добри Войников – 1856“
ПРОЛЕТЕН КОНЦЕРТ с участието на: ДТА „Пъргавелче“, ТА „Гайтани“, АНП „П. Волов“ и Балетно студио
Организатор: НЧ „Добри Войников – 1856“ – 054/ 875 586
ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ
19.05 ч. – Концертна зала „Проф. Венета Вичева“ – Община Шумен
ПРАЗНИЧЕН КОНЦЕРТ – диригент Калина Василева, солист – Атанас Кръстев /виолончело/
Организатор: Симфониета - Шумен – 054/ 800 267