пнпонеделник | втвторник | срсряда | чтчетвъртък | птпетък | сбсъбота | нднеделя |
---|---|---|---|---|---|---|
29.01.2024 | 30.01.2024 | 31.01.202419:00: „Пияният“19:00: „Пияният“31.01.2024 – 19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“ |
01.02.202418:35: Симфоничен концерт18:35: Симфоничен концерт01.02.2024 – 18.35 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“ |
02.02.2024 | 03.02.202411:00: „Пиф-паф-пуф“ – по любимата и обичана приказка за трите прасенца11:00: „Пиф-паф-пуф“ – по любимата и обичана приказка за трите прасенца03.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
04.02.202411:00: „Чими“11:00: „Чими“04.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
05.02.202410:30: „За Блъсков и от Блъсков“ – документална експозиция10:30: „За Блъсков и от Блъсков“ – документална експозиция05.02.2024 – 10.30 ч. – голяма зала на НЧ „Напредък-1869“ 11:00: „Тренировъчен лагер на клубове „Дебати“11:00: „Тренировъчен лагер на клубове „Дебати“05.02.2024 – 11.00 ч. – къща-музей „Баба Райна“ |
06.02.202411:00: „Св. Харалампий“ – празник на пчелите и меда11:00: „Св. Харалампий“ – празник на пчелите и меда06.02.2024 – 11.00 ч. – голяма зала на НЧ „Напредък-1869“ |
07.02.2024 | 08.02.202411:00: „Кафе с претенция“, гостува Театър „Българска армия“11:00: „Кафе с претенция“, гостува Театър „Българска армия“08.02.2024 – 11.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“ 11:30: „По стъпките на Желъдко“11:30: „По стъпките на Желъдко“08.02.2024 – 11.30 ч. – читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“ 18:35: „Любов...или?“18:35: „Любов...или?“08.02.2024 – 18.35 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“ |
09.02.202411:00: 185 години от рождението на Илия Блъсков11:00: 185 години от рождението на Илия Блъсков09.02.2024 – 11.00 ч. – концертна зала на НЧ „Просвета-1925“, с. Илия Блъсково и бюст-паметник на Илия Рашков Блъсков, с. Илия Блъсково 11:00: 185 години от рождението на Илия Блъсков11:00: 185 години от рождението на Илия Блъсков09.02.2024 – 11.00 ч. – концертна зала на НЧ „Просвета-1925“, с. Илия Блъсково и бюст-паметник на Илия Рашков Блъсков, с. Илия Блъсково 11:00: „Ден на пчеларя“11:00: „Ден на пчеларя“09.02.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ |
10.02.202411:00: „Закуска за принцеса“11:00: „Закуска за принцеса“10.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ 12:00: Детска театрална работилница12:00: Детска театрална работилница10.02.2024 – 12.00 ч. – зала „Нова българска драма“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
11.02.202411:00: „Гарджето певец“11:00: „Гарджето певец“11.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
12.02.2024Всеки ден: „Достойни дела, заслужена почит“Всеки ден: „Достойни дела, заслужена почит“12.02.2024Всеки ден 12.00 ч. – голяма зала на НЧ „Напредък-1869“ Всеки ден: „Достойни дела, заслужена почит“Всеки ден: „Достойни дела, заслужена почит“12.02.2024Всеки ден 12.00 ч. – голяма зала на НЧ „Напредък-1869“ 11:00: Фотоизложба „Солидарни с Украйна! Ужасът на войната срещу Украйна в снимки и детски рисунки“11:00: Фотоизложба „Солидарни с Украйна! Ужасът на войната срещу Украйна в снимки и детски рисунки“12.02.2024 – 13.02.2024 11.00 ч. – изложбена зала на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ 12:00: „Безстрашни и ловки като Апостола“12:00: „Безстрашни и ловки като Апостола“12.02.2024 – 12.00 ч. – читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“ |
13.02.202411:00: Фотоизложба „Солидарни с Украйна! Ужасът на войната срещу Украйна в снимки и детски рисунки“11:00: Фотоизложба „Солидарни с Украйна! Ужасът на войната срещу Украйна в снимки и детски рисунки“12.02.2024 – 13.02.2024 11.00 ч. – изложбена зала на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ |
14.02.202410:00: „Трифон Зарезан“ – празник на виното и лозарите.10:00: „Трифон Зарезан“ – празник на виното и лозарите.14.02.2024 – 10.00 ч. – НЧ „Пробуда-27.12.1927“, с. Вехтово 11:00: „На чаша вино с любов“11:00: „На чаша вино с любов“14.02.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Просвета-1925“, с. Илия Блъсково 12:00: „Лъвский скок“ – състезание за скок от място с ученици от IX OУ „Панайот Волов“12:00: „Лъвский скок“ – състезание за скок от място с ученици от IX OУ „Панайот Волов“14.02.2024 – 12.00 ч. – читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“ 17:00: Конкурс за най-хубаво вино. Честване на Трифон Зарезан17:00: Конкурс за най-хубаво вино. Честване на Трифон Зарезан14.02.2024 – 17.00 ч. – НЧ „Отец Паисий-1929“, кв. Мътница 19:00: „Обичай ме!“19:00: „Обичай ме!“14.02.2024 – 19.00 ч. – Камерна зала на ДКТ „Васил Друмев“
19:00: „Трифон Зарезан“ – общоселско празненство19:00: „Трифон Зарезан“ – общоселско празненство14.02.2024 – 19.00 ч. – НЧ „Изгрев-1929“, с. Ветрище
|
15.02.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски15.02.2024 – 20.02.2024 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 12:00: „Какво знаем за Апостола“ – викторина с ученици от IX OУ „Панайот Волов“12:00: „Какво знаем за Апостола“ – викторина с ученици от IX OУ „Панайот Волов“15.02.2024 – 12.00 ч. – читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“ 18:35: Романтичен концерт18:35: Романтичен концерт15.02.2024 – 18.35 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“ |
16.02.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски15.02.2024 – 20.02.2024 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 16:00: Откриване на изложба на Милена Велчева – картини и приложно изкуство16:00: Откриване на изложба на Милена Велчева – картини и приложно изкуство16.02.2024 – 16.00 ч. – голяма зала на НЧ „Напредък-1869“ |
17.02.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски15.02.2024 – 20.02.2024 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 11:00: „Циркус маестро“ – шоу спектакъл със сапунени балони в сферата на класическата клоунада11:00: „Циркус маестро“ – шоу спектакъл със сапунени балони в сферата на класическата клоунада17.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ 12:00: Детска театрална работилница12:00: Детска театрална работилница17.02.2024 – 12.00 ч. – зала „Нова българска драма“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
18.02.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски15.02.2024 – 20.02.2024 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 10:00: 151 години от обесването на Васил Левски – изложба10:00: 151 години от обесването на Васил Левски – изложба18.02.2024 – 10.00 ч. – НЧ „Изгрев-1929“, с. Ветрище 11:00: „Фонтанът на желанията“11:00: „Фонтанът на желанията“18.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ 13:00: Конкурс за най-добро домашно вино и най-добро домашно мезе13:00: Конкурс за най-добро домашно вино и най-добро домашно мезе18.02.2024 – 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич
|
19.02.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски15.02.2024 – 20.02.2024 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 9:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 10:00: 151 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски10:00: 151 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски19.02.2024 – 10.00 ч. – НЧ „Пробуда-27.12.1927“, с. Вехтово 10:00: 151 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски. Ритуал по поднасяне на венци и цветя10:00: 151 години от гибелта на Апостола на свободата Васил Левски. Ритуал по поднасяне на венци и цветя19.02.2024 – 10.00 ч. – пред паметника на Васил Левски – бул. „Славянски“ 11:00: Среща-разговор „Вечният Левски“ с ученици от IV клас на НУ „Княз Борис I“ живота и делото на Васил Левски11:00: Среща-разговор „Вечният Левски“ с ученици от IV клас на НУ „Княз Борис I“ живота и делото на Васил Левски19.02.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 11:00: „Жив си, Апостоле!“ – 151 години от обесването на Васил Левски.11:00: „Жив си, Апостоле!“ – 151 години от обесването на Васил Левски.19.02.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Просвета-1925“, с. Илия Блъсково 12:00: „За Апостола“ и „Родното място на Апостола“ – онлайн конкурс за рисунка с ученици от IX ОУ „Панайот Волов“ /награждаване/12:00: „За Апостола“ и „Родното място на Апостола“ – онлайн конкурс за рисунка с ученици от IX ОУ „Панайот Волов“ /награждаване/19.02.2024 – 12.00 ч. – читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“
18:00: „На Отечеството служа до смърт“ – заря, посветена на 151 годишнината от обесването на Васил Левски в СУ „Васил Левски“18:00: „На Отечеството служа до смърт“ – заря, посветена на 151 годишнината от обесването на Васил Левски в СУ „Васил Левски“19.02.2024 – 18.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ |
20.02.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветени на 151 години от кончината на Васил Левски15.02.2024 – 20.02.2024 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 9:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 11:00: Детска творческа работилница11:00: Детска творческа работилница20.02.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Отец Паисий-1929“, кв. Мътница 11:00: „Пролетни знаци“ – изложба-базар на мартеници и сувенири на ателие „Хоби“ при читалището11:00: „Пролетни знаци“ – изложба-базар на мартеници и сувенири на ателие „Хоби“ при читалището20.02.2024 – 11.00 ч. – голяма зала на НЧ „Напредък-1869“ 19:00: „Змейна“, гостува Драматичен театър Ямбол19:00: „Змейна“, гостува Драматичен театър Ямбол20.02.2024 – 19.00 ч. – Голяма зала на ДКТ „Васил Друмев“ |
21.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 11:00: Поднасяне на цветя на паметната плоча на Илия Р. Блъсков11:00: Поднасяне на цветя на паметната плоча на Илия Р. Блъсков21.02.2024 – 11.00 ч. – в двора на църква „Свети Три Светители“
|
22.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 13:30: Събитие от поредицата „На фокус“, свързано с агресията и тормоза в училище13:30: Събитие от поредицата „На фокус“, свързано с агресията и тормоза в училище22.02.2024 – 13.30 ч. – Общински младежки дом – Шумен 15:00: Неименувано събитие15:00: Неименувано събитие22.02.2024 – 15.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 18:35: Симфоничен концерт.18:35: Симфоничен концерт.22.02.2024 – 18.35 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“ |
23.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 10:00: Творческа работилница за изработка на мартеници10:00: Творческа работилница за изработка на мартеници23.02.2024 – 10.00 ч. – НЧ „Пробуда-27.12.1927“, с. Вехтово 12:30: „Ерих Кестнер – за големите идеи, малките деца и всичко важно в живота“12:30: „Ерих Кестнер – за големите идеи, малките деца и всичко важно в живота“23.02.2024 – 12.30 ч. – читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“ |
24.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 11:00: „Глупавият вълк“, гостува Драматично-куклен театър Търговище11:00: „Глупавият вълк“, гостува Драматично-куклен театър Търговище24.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ 12:00: Детска театрална работилничка12:00: Детска театрална работилничка24.02.2024 – 12.00 ч. – зала „Нова българска драма“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
25.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 11:00: Детска творческа работилница11:00: Детска творческа работилница25.02.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Отец Паисий-1929“, кв. Мътница 11:00: „Пролетни закачки“, премиера11:00: „Пролетни закачки“, премиера25.02.2024 – 11.00 ч. – зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
26.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 10:30: „Плети, плети Бабо Марто!“10:30: „Плети, плети Бабо Марто!“26.02.2024 – 10.30 ч. – НЧ „Просвета-1925“, с. Илия Блъсково 11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго26.02.2024 – 03.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ |
27.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго26.02.2024 – 03.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ |
28.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго26.02.2024 – 03.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 11:00: Изложба-базар „Честита Баба Марта“11:00: Изложба-базар „Честита Баба Марта“28.02.2024 – 01.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“
17:30: Среща с автограф с Владимир Дръндаревски и представяне на „Книга за щастието“17:30: Среща с автограф с Владимир Дръндаревски и представяне на „Книга за щастието“28.02.2024 – 17.30 ч. – фоайе на втория етаж на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ 19:00: „Болница накрай света“19:00: „Болница накрай света“28.02.2024 – 19.00 ч. – Голяма зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
29.02.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници13:00: „Работилницата на Баба Марта“ – изработка на мартеници22.02.2024 – 29.02.2024 13:00 ч. – НЧ „Развитие-1897“, с. Дибич 11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго26.02.2024 – 03.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 11:00: Изложба-базар „Честита Баба Марта“11:00: Изложба-базар „Честита Баба Марта“28.02.2024 – 01.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“
Всеки ден: Дравска епопеяВсеки ден: Дравска епопея29.02.2024Всеки ден Площад „Кристал“ 13:30: IV Национален ученически конкурс за стихотворение и есе на тема „Любовта е...“13:30: IV Национален ученически конкурс за стихотворение и есе на тема „Любовта е...“29.02.2024 – 13.30 ч. – Общински младежки дом – Шумен 17:30: „Най-редкият ден в календара“ – изложба на календарчета на Ирена Малева17:30: „Най-редкият ден в календара“ – изложба на календарчета на Ирена Малева29.02.2024 – 17.30 ч. – изложбената зала на Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров“ 18:00: „От конци бели и червени, с пожелание да сме здрави и засмени“ – вечер на малкия самодеец18:00: „От конци бели и червени, с пожелание да сме здрави и засмени“ – вечер на малкия самодеец29.02.2024 – 18.00 ч. – читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“ 18:35: Шостакович – Концерт за виолончело и оркестър 118:35: Шостакович – Концерт за виолончело и оркестър 129.02.2024 – 18.35 ч. – концертна зала „Проф. Венета Вичева“ 19:00: „Стендъп комеди“19:00: „Стендъп комеди“29.02.2024 – 19.00 ч. – Голяма зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
01.03.20249:00: Благотворителен мартенски базар9:00: Благотворителен мартенски базар19.02.2024 – 01.03.2024 – 09.00 – пред сградата на ЦПЛР-ОДК „Анастас Стоянов“ 11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго26.02.2024 – 03.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 11:00: Изложба-базар „Честита Баба Марта“11:00: Изложба-базар „Честита Баба Марта“28.02.2024 – 01.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“
10:00: Да си спомним за „чутовния връх“ – урок по родолюбие с ученици от IX ОУ „Панайот Волов“10:00: Да си спомним за „чутовния връх“ – урок по родолюбие с ученици от IX ОУ „Панайот Волов“01.03.2024 – 10.00 ч. – Читалищен салон на НЧ „Асен Златаров-1872“ 10:00: На ръчичка мартеничка10:00: На ръчичка мартеничка01.03.2024 – 10.00 ч. – Посрещане на Бана Марта в ДГ „Брезичка“, НУ „Княз Борис I“ и СУ „Трайко Симеонов“ 10:00: Посрещане на Баба Марта10:00: Посрещане на Баба Марта01.03.2024 – 10.00 ч. – НЧ „Изгрев-1929“, с. Ветрище 11:00: Запознаване на най-малките с историята на мартеницата. Инициатива с втора възрастова група от ДГ „Космонавт“11:00: Запознаване на най-малките с историята на мартеницата. Инициатива с втора възрастова група от ДГ „Космонавт“01.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Тодор Петков-1963“ 11:00: „Музикална мартеница“ – празнична програма по случай Деня на любителското творчество с участието на читалищни състави11:00: „Музикална мартеница“ – празнична програма по случай Деня на любителското творчество с участието на читалищни състави01.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Напредък-1869“ 12:00: „Благодарим Ви, самодейци“ – честване на Деня на любителското-художествено творчество с колективите от читалището12:00: „Благодарим Ви, самодейци“ – честване на Деня на любителското-художествено творчество с колективите от читалището01.03.2024 – 12.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 16:00: „Да развеем българското знаме“ – инициатива с ученици от IX ОУ „Панайот Волов“16:00: „Да развеем българското знаме“ – инициатива с ученици от IX ОУ „Панайот Волов“01.03.2024 – 16.00 ч. – ДГ „Чучулига“ 17:00: Награждаване на участниците в XXVIII Регионален конкурс „Пижо и Пенда“17:00: Награждаване на участниците в XXVIII Регионален конкурс „Пижо и Пенда“01.03.2024 – 17.00 ч. – Общински младежки дом – Шумен 18:30: Първомартенски концерт на Детски танцов ансамбъл „Веселяче“18:30: Първомартенски концерт на Детски танцов ансамбъл „Веселяче“01.03.2024 – 18.30 ч. – Общински младежки дом – Шумен |
02.03.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго26.02.2024 – 03.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 11:00: „Приключения в края на зимата“11:00: „Приключения в края на зимата“02.03.2024 – 11.00 ч. – Зала „Патиланчо“ на ДКТ „Васил Друмев“ |
03.03.202411:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго11:00: Изложба-витрина от литературни произведения, посветена на Освобождението на България от Османско иго26.02.2024 – 03.03.2024 – 11.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 9:00: Поднасяне на цветя на бюст-паметника на Панайот Волов9:00: Поднасяне на цветя на бюст-паметника на Панайот Волов03.03.2024 – 09.00 ч. – НЧ „Стилиян Чилингиров-1963“ 10:00: Изложба-базар на Регионална занаятчийска камара – Шумен10:00: Изложба-базар на Регионална занаятчийска камара – Шумен03.03.2024 – 10.00 ч. – 20.00 ч. – Площад „Кристал“ 10:00: „Оръжието като символ на доблест и чест“ – изложба на СНЦ „Жива история“ с исторически оръжия, национални кукли, накити и плетива10:00: „Оръжието като символ на доблест и чест“ – изложба на СНЦ „Жива история“ с исторически оръжия, национални кукли, накити и плетива03.03.2024 – 3 МАРТ – НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ 10:30: Заупокойна молитва за загиналите войни и опълченци за Освобождението на България и молебен за здраве10:30: Заупокойна молитва за загиналите войни и опълченци за Освобождението на България и молебен за здраве03.03.2024 – 10.30 ч. – храм „Свето Вознесение Господне“ 11:00: Поднасяне на венци и цветя на паметните почи на опълченците от Шумен и Шуменско пред храм „Свето Вознесение Господне“11:00: Поднасяне на венци и цветя на паметните почи на опълченците от Шумен и Шуменско пред храм „Свето Вознесение Господне“03.03.2024 – 11.00 ч. – храм „Свето Вознесение Господне“ 11:30: Изложба на детски рисунки от НУ „Княз Борис I” и НУ „Илия Рашков Блъсков“11:30: Изложба на детски рисунки от НУ „Княз Борис I” и НУ „Илия Рашков Блъсков“03.03.2024 – 11.30 ч. – фоайе на ДКТ „Васил Друмев“ 12:00: Празничен концерт – „Наследници на безсмъртни имена“12:00: Празничен концерт – „Наследници на безсмъртни имена“03.03.2024 – 12.00 ч. – ДКТ „Васил Друмев“ 18:30: Тържествена заря-проверка18:30: Тържествена заря-проверка03.03.2024 – 18.30 ч. – площад „Кристал“ |