Над 350 ученици взеха участие в лекоатлетическия крос „Златна есен“

353 ученици от 3 до 12 клас от шуменските училища се включиха в тазгодишното издание на лекоатлетическия крос „Златна есен“, което се проведе по алеите в Градската градина. Участниците бяха разделени в три възрастови групи, като момичета и момчета бягаха поотделно. За да се избегне струпването на много състезатели на едно място, стартовете за различните възрастови групи бяха през 20 минути.

При момичета III-IV клас първо място зае Зара Маринова от НУ „Княз Борис I“, второто място взе Христислава Емилова от II ОУ „Петър Берон“, а на трето завърши Мариела Ангелова от ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, село Царев брод. При момчетата в тази възрастова група първи стана Никола Спасов от НУ „Илия Р. Блъсков“, а на второ и трето място финишираха Даниел Емилов и Александър Крумов, ученици в II ОУ „Петър Берон“.

При момичетата V-VI клас най-бърза беше Рая Петрова от СУ „Сава Доброплодни“. Втори и трети станаха възпитаниците на СУ „П. Волов“ – Синем Нехатова и Селин Невзат. Първото място при момчетата спечели Симеон Семерджиев от СУ „П. Волов“. На втора позиция се класира Александрос Зетциадис от СУ „Сава Доброплодни“, а трети остана Енес Ахмедов от СУ „П. Волов“.

При момичетата VII-VIII клас най-бърза беше Аделина Павлова от СУ „Йоан Екзарх Български“. Второ място зае Калина Димова от II ОУ „Петър Берон“, а трето – Андрея Стоянова от СУ „Сава Доброплодни“. При момчетата в тази възрастова група победител стана Кристиян Николов от ППМГ „Нанчо Попович“. Втори е Добромир Димитров от СУ „П. Волов“, а трети е Атанас Андреев също от СУ „П. Волов“.

При девойките IX-XII клас най-бърза по трасето беше Мария Ташева от СУ „Сава Доброплодни“. На второ място остана Даниела Златкова от ППМГ „Нанчо Попович“, а на трето – Валентина Иванова от СУ „Сава Доброплодни“. При юношите първото място спечели Мелих Мехмед от ПГМЕТТ, втори стана Еркан Закир от СУ „П. Волов“, а трети финишира Стефан Кертиков също от ПГМЕТТ.

В комплексното класиране победители станаха учениците на СУ „П. Волов“ с актив от 39 точки. Второ място зае отборът на СУ „Сава Доброплодни“ с 31 точки, а трето  –   II ОУ „Петър Берон“ с 27 точки. С купи бяха отличени и трите училища с най-масово участие – НУ „Княз Борис I”, II ОУ „Петър Берон“ и СУ „Панайот Волов“.